O mnie

Wujek Ogórek pojawił się w 2014 roku z czystej i nieprzymuszonej woli, a tak naprawdę to stworzyły go same dzieciaki. Początek ma miejsce w 2013 roku, kiedy to Przemo Urbaniak stworzył musical „Bajeczne Arkana” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena na potrzeby letnich półkolonii zorganizowanych przez Centrum Kultury w Czempiniu. Okazało się wtedy, że to znakomita zabawa zarówno dla dzieci jak i dla artysty. Tak oto zaczął on przygotowywać przedstawienia okolicznościowe dla zaprzyjaźnionych przedszkoli i centrów kultury. Dwóch, czterech, sześciu… aż nazbierało się ich kilkadziesiąt. Piosenki wykorzystywane do pracy są zawsze autorskie, przez co dzieci wracając do domów nie miały szans znaleźć ich w internecie. Tak oto rodzice przedszkolaków postanowili sponsorować wydanie pierwszej płyty organizując zrzutkę na platformie polakpotrafi.pl. Dzisiaj w swojej dyskografii Wujek Ogórek ma 4 pełne albumy: „Piosenki Wujka Ogórka” (2018), „Bajki Wujka Ogórka” (2019), „Podróże Wujka Ogórka” (2020), „Kolory Wujka Ogórka” (2022) oraz trzy minialbumy: „Kolory Świąt” (2018), „Wesoły Mrówkojad” (2020) oraz „Indianie” (2020).

Od maja do września 2022 roku wraz z finalistami Master Chef Junior TVN uczestniczy w projekcie #ZDROWOROSNA zorganizowanym przez firmę W.Legutko. Fantastyczna akcja mająca na celu zachęcanie dzieci do zdrowego żywienia obejmuje kilkanaście miast w Polsce.

Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a w czasie pandemii z powodzeniem prowadził zajęcia online. Jego płyty rozeszły się lokalnie w nakładzie ponad 8 tysięcy sztuk, a platformy streamingowe odwiedzane są przez dziesiątki tysięcy słuchaczy każdego miesiąca. W końcu tylko u niego w „Świecie Bajkowym” siedzi „Ptaszek na gałęzi”, który wraz z „Jeżem” leci na planetę „Turbo żółwia” kolorową „Rakietą” zatrzymując się na chwilę na „Dzikim zachodzie”, gdzie „Wyścigówką” goni „Piratów” od „Hollywood” do „Chin” szukając „Wesołego Mrówkojada” tańczącego „Sambę” z „Indianami”.

W wolnym czasie Wujek Ogórek słucha jazzu, w którym jest zarówno zakochany, jak i czerpie z niego energię. O tym czego słucha możecie poczytać na JazzSoul.pl, dla którego od 2015 roku pisze recenzje płyt.