O mnie

Wujek Ogórek pojawił w 2014 roku, a stworzony został przez dzieci w jednym w przedszkoli. Początek ma miejsce w roku 2013, kiedy to Przemo Urbaniak stworzył musical „Bajeczne Arkana” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena na potrzeby letnich półkolonii zorganizowanych przez Centrum Kultury w Czempiniu. Okazało się wtedy, że jest to znakomita zabawa zarówno dla dzieci jak i dla artysty. Wtedy zaczął on przygotowywać przedstawienia okolicznościowe dla zaprzyjaźnionych przedszkoli, fundacji i centrów kultury. Dwóch, czterech, sześciu… aż nazbierało się ich już niemal 100. Piosenki wykorzystywane do pracy są zawsze autorskie, przez co dzieci wracając do domów nie miały szans znaleźć ich w internecie. Tak oto rodzice przedszkolaków zasponsorowali wydanie pierwszej płyty organizując zrzutkę na platformie polakpotrafi.pl.

Dzisiaj w swojej dyskografii Wujek Ogórek ma 5 pełnych albumów: „We śnie” (premiera 30.10.2023) „Kolory Wujka Ogórka” (2022), „Podróże Wujka Ogórka” (2020), „Bajki Wujka Ogórka” (2019),„Piosenki Wujka Ogórka” (2018) oraz pięć minialbumów: „Kolory Świąt” (2018), „Wesoły Mrówkojad” (2020), „Indianie” (2020), „Pośród gwiazd” (2023), „My” (2023) – nagrane dla wszystkich ukraińskich przyjaciół.

Od maja do września 2022 roku wraz z finalistami Master Chef Junior TVN uczestniczył w projekcie #ZDROWOROSNĄ zorganizowanym przez firmę W.Legutko – fantastycznej akcji mającej na celu zachęcanie dzieci do zdrowego żywienia. Wspólnie odwiedzili kilkanaście największych miast w Polsce.

Wujek Ogórek koncertuje, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów i konkursów z udziałem dzieci, a w czasie pandemii z powodzeniem prowadził wydarzenia online. Jego płyty rozeszły się lokalnie w nakładzie prawie 10 tysięcy sztuk, a platformy streamingowe odwiedzane są przez dziesiątki tysięcy słuchaczy każdego miesiąca. W końcu tylko u niego „We śnie” na planecie „Gugudai” w „Świecie Bajkowym” siedzi „Ptaszek na gałęzi” marząc o „Pustynnych wielbłądach„, które wraz z „Jeżem” lecą na planetę „Turbo żółwia” kolorową „Rakietą” zatrzymując się chwilowo na „Dzikim zachodzie”, gdzie „Wyścigówką” gonią „Piratów” od „Hollywood” do „Chin” szukając „Wesołego Mrówkojada” tańczącego „Sambę” z „Indianami”.

W wolnym czasie Wujek Ogórek słucha jazzu, w którym jest zakochany. O tym czego słucha można przeczytać na JazzSoul.pl, dla którego od 2015 roku pisze recenzje płyt.